KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16406430
nr 1640 6430
Martin Ã…berg
(1888-1946), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad A tergo 1926, "Hamnen i Menton". Olja på pannå, 28x32 cm, yttermått inklusive ram: 32x40 cm
Kondition: färgbortfall
Martin Åberg, född 1888 i Ljusnarsberg, död 1946 i Stockholm, svensk målare,
Utrop:
1.200 kr
Såld:
3.200 kr
måndag 2 september 2024
kl 19:33:07
1.900 kr
2.600 kr
2.800 kr (Budbetjänt)
3.200 kr
Martin Ã…berg
Läs mer om Martin Ã…berg